Aktuálně z 1.B

Ve středu 29.11. nás  v prvních dvou hodinách čeká sportovní soutěž: Olympijský víceboj Sazka.  trénovali jsme už v hodinách TV. Tak nám držte palce, děkujeme.

Ve třídě  v hodinách prvouky probíhá malý projekt na téma:  Rodina. Povídáme  si  o rolích členů rodiny, o výhodách rodiny a  také nosíme  rodinné fotografie na malou nástěnku, abychom se lépe poznali.  

 V současné době máme upečené a nazdobené perníčky, abychom byli připraveni na Mikuláše, anděla a čerta. Moc nás to bavilo a myslíme, že se nám  i povedly. Můžete je shlédnout ve fotogalerii.

Dne 22.11. jsme navštívili knihovnu, ale tentokráte  jsme poslouchali krásný příběh  o tom co je to přátelství. povídali jsme si o přátelství a také jsme hráli hru. prohlédli jsme  si také mnoho krásných knížek  s dětskými příběhy.  

V posledních dvou týdnech probíhal v naší třídě projekt  Pošta. Žáci získali informace o tom, jak je lidem pošta potřebná.  Mohli  si vyzkoušet, navrhnout poštovní známku, vyrobili si obálku, pošťáckou čepici a zprávu s pečetí. Hráli hru "Na poštu"  a navzájem si zaslali dopisy. Dověděli se o způsobu doručování zpráv v dávné historii prostřednictvím poslů (děti znají z pohádek). A v neposlední řadě si žáci měli možnost ověřit doručování  pošty ze zahraničí. Fotografie z projektu jsou v sekci Fotogalerie.